Piškoti

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

tema odprta - 22. okt 2007 9:49 | ogledi: 4.873 | odgovori: 13

Včeraj sem pekla piškote, katere pečem že več kot 10 let. Vsebujejo moko, sladkor, rumenjake, margarino in pecilni.

Sestavine sem uporabljala kot vedno, edino margarino sem po dolgem času uporabilo drugo - smatno ali nekaj takega.

Piškoti so namesto narasli kot do sedaj vedno, so se skrčili. Testo nima tistega pravega okusa, prej so bili piškoti mehki, so se kar topili v ustih, sedaj so pa trdi kot kakšno krho testo.

Ali veste kaj bi bilo narobe?

LP

smrkolina

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. okt 2007 10:16

Očitno margarina, če si uporabila drugo. jade

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

22. okt 2007 10:46

Zakaj pa ne uporabljaš masla? Tatjana

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

22. okt 2007 10:57

Smanto si uporabila,kaj ne??Tudi jaz sem se že tako nasankala,pa je bil rezultat isti,piškote bi lahko uporabljala za orožje Ponavadi sem uporabljala staro zvezdino--tisto v zlatem papirju, sem pa odkrila jo --skoraj identično v evrospinu,krasno se dela z nje. Kar se pa masla tiče, negre vedno vsepovsod maslo, pride drugačna struktura,tud jaz sem mislila da sem odkrila ameriko ,ko sem našla neslano maslo,pa da bo oh in sploh zdej ko bo šel namesto margarine v piškote pa ni ravno tako. val

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. okt 2007 11:02

mi pa ne maramo okusa margarine in zmeraj uporabljamo maslo katka

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

22. okt 2007 11:26

maslo ne uporabljam predvsem zaradi cene :((; žal je tako... ker imajo ti moji piškoti veliko maščobe, npr. 600 dkg , pa naslednji recept tud, pa še tatretji.... piškotov ja pa pri nas iz tega komaj za en teden... oz. je "kot božič ali velika noč" kot pravim jaz, če ostane en piškot do naslednje sobote :)) zato se poslužujem margarine, vse sem že mela od mercatorjeve, do lidlnove (sploh iz italije), med drugim tudi to smanto, pa je bilo do sedaj v redu. tudi jaz sem krivila margarino, tako da bo ostanek šel kam drugam, mi pa po novo v trgovino LP smrkolina

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

22. okt 2007 14:11

meni je pa najboljsa margarina RAMA za pečenje in za vse ,kjer se uporablja maslo ali margarina! tam nekje decembra pa ,če pošlješ ustrezno število kod izrezanih iz ovitka margarin rama ,dobiš super knjižico Rama recepti (sladice) marjeta10

panaja  

član od: 4.7.2007

sporočila: 45

22. okt 2007 14:20

Margarina ni prava moja mami je tud enkrat to uporabla pa ni bla zadovoljna sicer pa vedno uporabljamo zvezdo tisto v zlatem ovitku kaj vem men je ta uredu.Tko, da ti priporočam, če si do zdaj vedno isto uporabljala jo še naprej uporabljej :) tisto, kar je uredu ne mejaj! LP panaja Sporočilo je spremenil(a) panaja dne 22. okt 2007 14:23:36

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

22. okt 2007 14:52

Smanta margarino sem že uporabljal,pa ne morem reči nič proti njej.Po moje margarina ne sme imeti tako negativnega učinka na piškote. ati zlati

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

22. okt 2007 14:59

Jaz pa sem zadnjič delala mignon pecivo. Ko sem dala testo v pekač in v v pečico, se je maščoba (margarina) takoj izločila in je testo kar zaplavalo v pekaču, svetlo in temno. Testo se je sicer speklo, ampak bilo je čisto zbito. Prvič se mi je to zgodilo, pa sem delala to pecivo že nekajkrat. Morda zaradi margarine . Ponavadi uporabim Ramino margarino, tokrat pa sem imela doma Sparovo . zvezdica55

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

22. okt 2007 14:59

Pa saj ni cena margarine toliko višja, sploh če vzameš bolj kalitetno .... no, za tretjino cene že... Jaz vseeno vedno vzamem mercatorjevo ali sparovo maslo, ki sta se mi do sedaj v redu obnesla. Pa tudi okus je drugačen, margarina mi sploh ne gre... v nobenem pecivu. No ja, stvar okusa. Staša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti